Jak wstawić favicons w WordPress?

Favicons? Czym są te elementy? Dlaczego muszę korzystać z nich? Jak dodać favicons w WordPress? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykułu.

Wierzę, że obecnie dość często zapominam czy nie wiemy, dlaczego naprawdę potrzebujemy favicons. To nie jest tak haniebne, ponieważ ta informacja nie należy do kategorii najważniejszych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Jeśli jednak prowadzisz własną witrynę internetową, musisz o tym wiedzieć. Więc, zanim przejdziemy do opisania sposobów dodawania favicons, omówmy czym są te elementy.

Wyraz "favicon" oznacza "ulubioną ikonę". Są to małe ikony po lewej stronie paska adresu w przeglądarce. Taką ikonę Ty i każdy użytkownik witryny widzą na liście zakładek i menu rozwijanym wśród przewidywanych adresów URL.


Czy naprawdę są potrzebne?

Odpowiedź brzmi - tak. Favicon jest dobry na wielu poziomach. Ta ikona ułatwia identyfikację witryny w internecie pomaga jej wyróżniać się spośród innych. Tak naprawdę, to każda strona ma favicon, ale możesz stworzyć dla swojej niepowtarzalny.

Spójrz jak wyglądają favicons, gdy masz więcej niż kilka otwartych kart w Chrome lub jakiejkolwiek innej przeglądarce.

wordpress favicon

Jeśli często korzystasz z internetu, wiesz, jak często zdarzają się sytuacje, gdy są otwarte 10 kart i musisz zidentyfikować każdą witrynę bez ikony wyświetlanej na karcie.

Jak stworzyć favicon

Tworzenie favicon nie jest trudne, szczególnie jeśli umiesz pracować w Photoshop lub innym graficznym edytorze. Zwykle rozmiar favicon wynosi 32x32 lub 16x16 pikseli. Jest jednak mała wskazówka, która pomoże Ci stworzyć  favicon: wystarczy utworzyć dokument o rozmiarze 128x128 pikseli w programie Photoshop, a następnie po prostu zmienić jego rozmiar na 32x32 pikseli.

Jeśli nie jesteś zawodowym web projektantem możesz skorzystać z tych stron internetowych. Możesz wybrać gotowy favicon z istniejącej kolekcji lub stworzyć własny!


what is a favicon


Jak dodać favicon w WordPress

Większość funkcji dostosowywania w programie WordPress są dostępne w menu Dostosowywanie. Aby przejść do niego, kliknij w kokpicie na "Wygląd" -> "Dostosuj". Zostaniesz przekierowany z powrotem na stronę domowej i po lewej stronie zobaczysz pasek boczny. Jest to menu do zarządzania wyglądem większością elementów witryny.

how to make a favicon

Kliknij element menu "Identyfikator witryny". Zostaniesz przekierowany do karty, na której można zmienić logo, nazwę witryny i tagline. Na dole znajdziesz również opcję zmiany favicon.

Kilknij w ‘Zmień zdjęcie’ i wybierz potrzebny element.

change favicon wordpress

Istnieje także możwliwość wyświetlenia podglądu, więc przed kliknięciem przycisku "Zapisz i opublikuj" będziesz mógł jeszcze raz przekonać się czy wszystko jest OK.


Wtyczki dla favicon

Także, jeśli pracujesz z WordPress, możesz skorzystać ze wtyczek, pozwalających na dodawanie favicon dl strony.

Ta wtyczka pomoże bezproblemowo przesłać wybrany favicon na stronę. W dodatku, można nie tylko stworzyć, a również także wygenerować ikonę z gotowego obrazka w mediatece.

Ta wtyczka służy nie tylko do przesyłania favicon do witryny WordPress, ale również do obsługi tych ikon na urządzeniach Apple Touch.

* * *

P.S. Nie zapomnij aby sprawdzić zestaw naszych motywów WordPress


Ten artykuł został przetłumaczony z angielskiego. Oryginał można znaleźć tutaj: How To Add A Favicon To Your WordPress Website.

Jeśli znalazłeś błąd ortograficzny, prosimy o poinformowanie nas o tym, wybierając odpowiedni fragment tekstu i naciskając Ctrl + Enter .

Zgłoś błąd w pisowni

Poniższy tekst zostanie przesłany do naszej redakcji: