Blogowanie: jak wybrać najlepszą platformę aby odnieść sukces?

W nasze dni blogowanie jest jednym z najbardziej popularnych zajęć i sposobów na zarabianie pieniędzy. Ale stać się popularnym blogerem nie jest tak łatwym zadaniem, jak to się może wydawać. Ale z drugiej strony, obecnie istnieje mnóstwo narzędzi, które mogą pomóc odnieść sukces w takiej dziedzinie jak blogowanie. I warte jest aby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, które oni zapewniają. W tym artykułu omówimy najbardziej popularne platformy do blogowania.

Ale dość już gadać! Po prostu przejdźmy do krótkich recenzji platform, jestem pewna, że oni pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiednią.


Tumblr

Platforma Tumblr działa na rynku już od dziesięciu lat - od roku 2007 roku. Niektórzy mogą powiedzieć, że jej popularność jest obecnie tylko historią, ale to nieprawda. Ta platforma posiada ponad 340 milionów blogów i ponad miliard wpisów. Jej koncepcją jest zapewnienie możliwości tworzenia własnego bloga i publikacji na nim krótkich tekstów, filmów, audio, wykresów itp.

Kiedy zaczniesz projektować swój blog na tej platformie, dostaniesz dostęp do wielu darmowych i premium szablonów. Moją ulubioną funkcją jest samodzielne dostosowanie bloga, która pozwala stworzyć naprawdę wyjątkowy design.

Blogowanie: Tumblr

Przez długi czas ta platforma nie była zarabiała i nie posiadała żadnych reklam. Ale po jej wykupieniu, serwis Yahoo! zaczęł proces monetyzacji, więc teraz na Tumblr regularnie pojawiają się reklamy.

Kluczowe cechy, które doceniam w Tumblr:

 • Użytkownicy, którzy obserwują Twój blog mogą zobaczyć nowe publikacje, dzięki czemu blog istnieje w środowisku sieci społecznościowej.
 • Można dostosować blog tak, aby wyglądał jak prawdziwa strona internetowa.
 • Ogromna ilość użytkowników serwisu.

Jakie są minusy?

 • Bez względu na to, że Tumblr ma swoją publiczność, ta platforma nie jest topową, a jej popularność spada, chociaż bardzo powoli.
 • Swobodę dostosowywania można osiągnąć tylko przy dobrej znajomości edycji na poziomie front-end.
 • Platforma ma tak wielu użytkowników, że jej zawartość zawiera zbyt dużo nieużytecznych treści; nowym użytkownikom trudno jest Cię znaleźć.
 • Tumblr jest domem dla wielu fandomów, więc większość widzów nie będzie zainteresowana w Twojej treści, jeśli nie będzie poświęcona jakiemuś z fandomów.

Medium

Blogowanie: Medium

Powiedziałabym, że Medium jest jedną z najlepszych platform blogowych i zaraz wyjaśnię dlaczego. Motto millenialsów i społeczności web projektantów brzmi: "Wszystko powinno być proste!". I tu pojawia się Medium i mówi: "Cześć, oto jestem." Projekt tej platformy jest naprawdę wspaniały. Jest to najprostszy projekt, jaki kiedykolwiek widziałam w takich serwisach.

Platforma Medium została stworzona przez współzałożyciela Twittera, a obecnie ma aktywną społeczność współpracowników z całego świata. Medium - to taka wersja WordPress w mediach społecznościowych. Jedną z najlepszych rzeczy w tej platformie jest jej edytor. Jest to wizualny kreator treści, który zapewnia intuicyjną obsługę i bezproblemowe blogowanie.

Blogowanie: Medium

Kolejnym dowodem na to, że platforma Medium jest podobna do WordPressa, jest to, że WP obecnie ustawili ten sam edytor treści jako domyślny. Ogólne wrażenia od pracy na platformie Medium są dobre, ale zauważyłam również kilku wad:

 • To wciąż nie jest samodzielny blog
 • Nie masz żadnej możliwości dostosowania blogu według swoich życzeń
 • Nie możesz dodać oddzielnych stron

WordPress

Cóż, uważam, że wszyscy musimy przyznać, że bez względu na to, jakie platformy Medium pojawią się, w takiej branży jak blogowanie platforma WordPress wciąż jest najbardziej popularną!

Podkreślę tylko główne zalety korzystania z WordPressa jako platformy do uruchomienia bloga.

 • Posiadanie bloga, który jest niezależny od kogokolwiek oprócz Ciebie
 • Nie trzeba posiadać żadnych umiejętności w zekaresie kodowania, aby pracować z motywami
 • Żadnych ograniczeń w dostosowywaniu bloga
 • Premium motywy WordPress w przystępnej cenie

Chciałbyś osiągnąć sukcesu w takiej branży jak blogowanie? Nie umiesz kodować? Nie chesz tracić dużo pieniędzy? Wtedy najlepszym wyborem dla przyszłego bloga stanie się CMS WordPress.

* * *

Ten artykuł został przetłumaczony z angielskiego. Oryginał można znaleźć tutaj: How to Determine the Best Blogging Platform for You.

Jeśli znalazłeś błąd ortograficzny, prosimy o poinformowanie nas o tym, wybierając odpowiedni fragment tekstu i naciskając Ctrl + Enter .

Zgłoś błąd w pisowni

Poniższy tekst zostanie przesłany do naszej redakcji: